ثبت برند

ثبت برند فرآیندی است که ضمن آن کلمه یا نماد خاصی برای شناسایی محصول تولید کننده مورد استفاده قرار می گیرد و باعث می شود که آن محصول از محصولات مشابه قابل تشخیص باشد .

برندها از لحاظ اجتماعی دارای اعتبار بوده و درصد مقبولیت آنها تعیین کننده ارزش واعتبار آنها می باشد.

در مسیر ثبت برند باید مراحل خاصی طی شود که شامل مراحل ثبتی و حقوقی می باشد. یکی از روش های تسهیل اختصاص برند خاص ، واگذاری برند آماده می باشد.

برند آماده چیست ؟

برند آماده ، علامت تجاری است که از پیش برای کالا یا خدمات خاصی تایید شده و مراحل ثبت آن انجام شده است.

به دلیل پیچیدگی های موجود در مسیر ثبت برند ، برند آماده راه حلی برای دستیابی به مقصود است که ضمن آن یک برند آماده که از قبل تمام مراحل را طی کرده است ، در اختیار فرد حقیقی یا حقوقی خاصی قرار می گیرد.

هدف از ثبت نماد برای برند خاص

هدف از ثبت برند حفاظت از حقوق مادی و معنوی آن برند برای شرکت یا مالک برند می باشد که ضمن آن مالک برند می تواند اجازه استفاده از آن را به اشخاص ثالث داده و از محل آن ، کسب درآمد کند.

علائم تجاری قابل ثبت و غیر قابل ثبت

کلمات و حروف و اشکالی که به صورت ترکیبی یا غیر ترکیبی برای مشخص کردن کالا یا خدمات خاصی به کار می روند ، علامت تجاری به حساب می آیند ، اما واژه هایی که به صورت عام برای توضیح یا توصیف محصول یا خدمات خاصی به کار می روند به عنوان علامت تجاری قابل ثبت نیستند مانند واژه لباس برای محصول پوشاک یا واژه غذا برای محصولات غذایی .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *